The ad Dodge 2500 Heavy Duty pick-up for sale by auction has been sold and is not included in the search!
Similar ads
Sold
1/100
Description
Overall dimensions:
length - 6.05 m, width - 2.03 m
Engine
Power:
341 HP (251 kW)
Fuel:
diesel
Euro:
Euro 4
Gearbox
Type:
automatic
Cabin
Central lock:
Additional equipment
All-Wheel Drive:
Condition:
used
Startades och kördes vid fototillfälletInformation från nuvarande ägare:Objektet fungerar, men har anmärkningarKända anmärkningar:Stereon fungerar ej. Den är urkopplad och ljudbygge påbörjat, se bilder
Finns några lackskador enligt bilder, något svåra att se
Finns vibrationer vid körning runt 80km
Finns ett par svetsningar i fälgarna samt slitna däck. (Nya däck medföljer, se bilder)
Viskokoppling på kylarfläkt defektKända reparationer och lagningar:Styrsnäckan bytt
Spindelled bytt efter senaste besiktning
Höjd för cirka två år sedan av nuvarande ägareService:Service har genomförts de senaste 12 månaderna i egen regiKommentar om service:Behöver servas
Km-ställning: Miles: 200055
Skatt/årsavgift: 5642 kr
Årskatt betald t o m: 20241130
Däck: 38x15.50 R20LT
Fordonsstatus: Påställd
Senaste godkända besiktning: 20240802
Besiktigad till och med: 20250831
Antal nycklar: 2
Fordonskategori EU: N1
Max släpvagnsvikt: 3500 kg
Lastutrymmets längd: 2000 mm
Importerad
AC Fungerar
Elhissar
Nya däck 38x15.5 medföljer
Höjd 10”
Smartbox 9 steg (Med smartboxen kan man välja mellan 9 olika steg. Steg 9 innebär cirka 530hk med cirka 1400NM)
Rattvärme
Avgasbroms
Elstolar med minne
Värme i baksäte- ej använd av säljare så funktion får ses som osäker
Elruta bak - provad vid fototillfället
Elpedaler
Delar för att återställa till original medföljer. Kan saknas någon detalj